Hrana je siguran pobjednik u motivaciji učenika, uključujući i drugorazredne. Matematika iz izbornika nudi probleme iz stvarnog svijeta kako bi pomogli učenicima da poboljšaju svoje funkcionalna matematika vještine. Studenti mogu vježbati sa svojim jelovnicima u razredu ili kod kuće, a zatim primijeniti ono što su naučili kad jedu u restoranu. Prijedlog: Neka učenici riješe probleme na besplatnim radnim listovima za ispis niže, a zatim izradite rugaju se restoranu u učionici da bi svoje nove sposobnosti rješavanja problema koristili u igranju uloga vježba. Radi vaše udobnosti, odgovori su ispisani na duplikatnom ispisu koji je druga stranica svake PDF veze.
U ovom će radnom listu riješiti studenti problemi s riječima povezane s hranom koju vole: hrenovke, pomfrit, hamburgeri, cheeseburger, soda, konusi sladoleda i milkshakes. S obzirom na kratak izbornik s cijenama za svaki predmet, studenti će odgovoriti na pitanja poput: "Koliki je ukupni trošak red pomfrit, kola i sladoleda konusa? "na praznim mjestima koja su navedena uz pitanja na list.
Ovaj ispis daje slične probleme onima na radnom listu br. 1. Studenti će odgovarati i na pitanja poput: "Ellen kupuje konus sladoleda, narudžbu pomfrit i hamburger. Da je imala 10,00 dolara, koliko bi joj novca ostalo? “Koristite takve probleme da učenicima pomognete da nauče i razumiju koncept promjene.
Na ovom radnom listu učenici će dobiti više prakse iz matematike s izbornicima sa problemima kao što su: "Ako je David želio kupiti milkshake i taco, kako mnogo bi ga koštalo? "i" Ako bi Michele htjela kupiti hamburger i milkshake, koliko bi joj novca trebalo? "Ovakve vrste problema pomažu učenicima s vještinom čitanja - moraju čitati stavke izbornika i pitanja prije nego što mogu riješiti probleme - kao i osnovnu matematiku vještine.
U ovom radnom listu učenici nastavljaju prepoznavati artikle i cijene, a zatim rješavaju probleme poput: "Što su ukupni trošak kola i narudžba pomfrita? "Ovo pruža izvrsnu priliku za pregled važno matematički pojam, "ukupno" sa studentima. Objasnite da je za pronalaženje ukupno potrebno dodavanje dva ili više brojeva.
Na ovom radnom listu učenici nastavljaju s praksama problema s izbornikom i navode svoje odgovore u predviđenim praznim mjestima. Radni list također sadrži nekoliko izazovnih pitanja poput: "Koliki je ukupni trošak narudžbe pomfrita?" Trošak bi, naravno, bio 1,40 dolara bez poreza. No, prenesite problem na sljedeći korak uvođenjem koncepta poreza.
Studenti na razini drugog razreda obično ne znaju operaciju koja im je potrebna odrediti porez na predmetu, pa im recite porez koji bi trebali dodati - ovisno o poreznoj stopi u vašem gradu i državi - i dodajte im taj iznos kako bi dobili stvarni ukupni trošak posluživanja pomfrit.
U ovom radnom listu učenici rješavaju probleme matematike s izbornika kao što su: "Paul želi kupiti luksuzni cheeseburger, hamburger i krišku pice. Koliko će mu novca trebati? "Koristite takva pitanja da biste potaknuli raspravu o stavkama izbornika. Možda ćete studentima postaviti pitanja poput: "Što košta hamburger?" i "Što košta luksuzni cheeseburger?" i "Zašto deluxe cheeseburger košta više? "Ovo vam također daje priliku da razgovarate o konceptu" više ", što može biti izazovna ideja za drugorazredne razrede.
Učenici i dalje rade osnovne matematičke zadatke s izbornika i ispunjavaju svoje odgovore u za to predviđenim praznim mjestima. Poboljšajte lekciju koristeći pravi novac lažnog novca (koji možete kupiti u većini prodavaonica s popustima). Neka učenici odbrojavaju iznos novca koji će im biti potreban za razne predmete, a zatim dodaju račune i kovanice kako bi odredili ukupni trošak dvije ili više stavki izbornika.
Pomoću ovog radnog lista nastavite koristiti stvarni novac (ili lažni novac), ali okretite se za probleme oduzimanja. Primjerice, ovo pitanje s radnog lista postavlja: "Ako Amy kupi hot dog i sundae, koliko će promjena dobiti od 5,00 USD? "Predložite račun od 5 USD zajedno s nekoliko pojedinačnih dolara i nekoliko četvrtina, rubova, nikla i novčići. Neka uÄ countenici odbrojavaju promjenu na raÄ andunima i kovanicama, a zatim dvaput provjerite njihove odgovore na ploÄ togetheri zajedno kao razred.
Nastavite da studenti prakticiraju koncept novca - koristeći stvarne račune i kovanice ili lažni novac - za ovaj radni list. Dajte svakom učeniku priliku da prakticira metodu „dolar“ preko pitanja, poput: „Sandra želi kupiti luksuzni cheeseburger, narudžbu pomfrit i hamburger. Koliko će joj novca trebati? “Odgovor je 6,65 dolara kada dodate stavke izbornika. No, pitajte studente koji je najmanji iznos koji bi mogli dati blagajniku ako imaju samo račune od 5 i nekoliko dolara. Zatim objasnite zašto bi odgovor bio 7 dolara i da će za promjenu dobiti 35 centi.
Završite svoju lekciju iz menija matematike ovim radnim listom koji studentima pruža priliku da pročitaju troškove stavki izbornika i izračunaju ukupni trošak različitih obroka. Dajte učenicima mogućnost da odgovore odgovore pomoću stvarnog ili lažnog novca ili jednostavno pomoću olovke i papira za postavljanje i rješavanje dodataka i problemi oduzimanja.